تبلیغات
مطالب و خبرهای ویژه - پدیده ایـــــرانى اســـــكار خبرســــــاز شد

 

 

 جستجو در بلاگ..

 

 خبرنامه ..
شما میتوانید با عضو شدن در خبر نامه از آخرین مطالب و به روز رسانی سایت مطلع شوید ............................. برای عضویت در خبرنامه در جای خالی اول اسمتون و در جای خالی دوم ایمیلتون رو بنویسید ... موفق باشید

Powered by WebGozar

 

 آمار وبلاگ..

امروز .... 

دیروز ....

در كل ...یکشنبه 21 اسفند 1384:پدیده ایـــــرانى اســـــكار خبرســــــاز شد

 

پدیده ایـــــرانى اســـــكار خبرســــــاز شد
دو روى یك سكه جایزه اسكار

گروه فرهنگ و هنر _ كتى شولمن، یكى از تهیه كننده هاى مستقل فیلم برنده اسكار «تصادف» با دیگر تهیه كننده ایرانى این فیلم تحسین شده «باب یارى» بر سر مسائل مالى و پرداخت دستمزد اختلاف دارد و خواستار دریافت حق و حقوق خود براى ساخت این فیلم است.

به گزارش فرانس پرس، شولمن كه یكشنبه گذشته به همراه كارگردان _ فیلمنامه نویس «تصادف» پل هاگیس براى دریافت تندیس اسكار بهترین فیلم بر روى صحنه رفته بود، پس از پشت سر گذاشتن هیجان پیروزى این روزها با مشكلات مالى و اختلاف با دیگر تهیه كننده این فیلم «باب یارى» دست و پنجه نرم مى كند و به طور غیرمستقیم اشاره كرده است كه اسكار براى او نان و آب نمى شود. او در مصاحبه اى گفته است: «تمایل دارم اعلام كنم كه پنج فیلم را پشت سر هم ساخته ام و هنوز از بابت هیچ كدام دستمزدى دریافت نكرده ام. نمى توانم قبض هایم را پرداخت كنم.» شولمن با باب یارى كه دیگر تهیه كننده فیلم «تصادف» و شریك سابق كارى او محسوب مى شد، بر سر پرداخت دو میلیون دلار هزینه اى كه براى این فیلم تعیین كرده بود و همچنین پاداش هاى مالى مرتبط با ساختن فیلم هاى دیگر اختلاف دارد. به گفته شولمن، یارى اصرار دارد براى این پنج سالى كه با او كار كرده بود، به وى پولى نپردازد.
بر پایه این گزارش، یارى نیز خود به تصمیم آكادمى علوم و هنرهاى سینمایى و نیز اتحادیه تهیه كنندگان سینما در به رسمیت نشناختن وى به عنوان تهیه كننده فیلم «تصادف» اعتراض كرده و به دادگاه شكایت برده است. ظاهراً هر دو سازمان مذكور تهیه كننده را به عنوان شخصى كه در ساخت یك فیلم فعال باشد و صرفاً سرمایه گذار آن نباشد به رسمیت مى شناسند. فیلم «تصادف» كه جزو فیلم هاى مستقل محسوب و تنها با بودجه ۶‎/۵ میلیون دلار ساخته شده است، به طور غیرمترقبه و در رقابت با «كوهستان بروك بك» آنگ لى اسكار بهترین فیلم ۲۰۰۶ را تصاحب كرد. پیروزى این فیلم از هفته گذشته تاكنون فروش آن را دو چندان كرده است، به طورى كه فروش DVDهاى آن در بریتانیا چهار برابر شده است. این فیلم تا پیش از بردن اسكار ۸۳ میلیون دلار سودآورى كرده بود.

شكایت تهیه كننده ایرانى از آكادمى اسكار
باب یارى، تهیه كننده ایرانى فیلم تصادف كه توانست امسال اسكار بهترین فیلم را به خود اختصاص دهد، از آكادمى اسكار به دلیل عدم اجازه به وى براى حضور بر روى سن هنگام دریافت جایزه شكایت كرد. این در حالى است كه برگزاركنندگان مراسم اعلام كرده بودند تنها دو نفر از تهیه كنندگان آمریكایى اجازه حضور روى سن را دارند و مشخصاً از حضور یارى روى سن جلوگیرى كرده بودند.
باب یارى از سال ۱۹۸۶ در هالیوود به كار تهیه فیلم هاى سینمایى مشغول است و تاكنون در حدود ۳۸ فیلم سینمایى به عنوان تهیه كننده و مدیر تولید حضور داشته است. او سال ۱۹۸۹ با كارگردانى فیلم بازى فكرى وارد هالیوود شد و بعد به تهیه كنندگى روى آورد و در تولید فیلم هایى همچون مكنده شست، ماتادور، نگهبان شب، به دنبال شام، بركه شیطان، كارآگاه كودى لیك، گروگان و... حضور داشت. مكنده شست كه یارى مدیر تولید آن بوده و كیانو ریوز یكى از نقش هاى اصلى را برعهده داشت، در جشنواره ساندس ۲۰۰۴ به نمایش درآمد و با استقبال بى شمارى روبرو شد. اما جالب اینكه اكثر فیلم هایى كه یارى در تولید آنها حضور داشته، جزو آثار پرفروش هالیوود بوده اند. از آخرین فیلم هاى یارى مى توان به شیرهاى آل راسان اشاره كرد كه ادوارد زوئیك كارگردانى آن را برعهده داشته است.

 

فرزین +جوایز اسکار , +

ویرایش در [یکشنبه 21 اسفند 1384] || [11:03 ق.ظ]

[10:03 ق.ظ] || [+]

Comments []

 

 

 


 آخرین خبرها و مطالب ..

عمومی...3

معرفی سبکهای موزیک...1

۱۰خواننده برتر ۲۰۰۶ ...1

جوایز اسکار...2

وب سایت خواننده ها...2

فال میوه ...1

رنگ هاله بدن شما ...1

شماره تلفن خوانندگان...1

آدرس هالیوودی ها...1


 

 نویسنده..

فرزین...13


 

 آرشیو ..

اسفند 1384...4

بهمن 1384...8

آبان 1384...1


 

 صفحات ..

 

 نوشته های پیشین..

آدرس اشخاص معروف..-
پدیده ایـــــرانى اســـــكار خبرســــــاز شد ..-
شماره تلفن خوانندگان ..-
دانستنی هایی درباره هاله بدن شما !!..-
فال میوه ..-
وب سایت شخصی خوانندهای خارجی..-
وب سایت شخصی خواننده های ایرانی..-
آنتونی عزیزی یک ایرانی دیگر در هالیود ..-
نیکول کیدمن سفیر سازمان ملل..-
آنجلینا جولی باردار است !..-
9 نفــر كــــــاندید اجرای اســـــــــکار 2006 ..-
گروه های برتر + دانلود آهنگها ..-
معرفی سبک های موسیقی ..-

Email
[yahoo]

بیوگرافی درخواستی  شما از خوانندگان و هنرپیشگان ایرانی و خارجی


اگه از اینجا خوشتون آمده و دوست دارید كه از این سایت حمایت كنید لطفا بر روی لینك و لوگوهای زیر كلیك كنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! این كار شما باعث هر چه بهتر شدن روند به روز رسانی سایت خواهد شد و این امكان را با سایت میدهد كه بتوانیم افراد علاقه مند بیشتری رو با اینجا آشنا كنیم
(Best Weblogs) بهترین وبلاگ های ایرانی PersianYahoo Top Sites Panjare Topsite http://www.tehrantopsites.com/ welcome to faloode top 50 لیست وبلاگهای به روز شده


پیشا پیش ممنون از اینكه برای حمایت از سایت بر روی لینكهای بالا كلیك كردید

.(C) Copyright

All Right Reserved

BIOTOPSTARS.TK

بیوگرافی درخواستی  شما از خوانندگان و هنرپیشگان ایرانی و خارجی